You can find us now on the Metalshop.EU !

Visit our new site, which we have full of news and a larger selection of products!


RPG game

Hry na hrdiny (ať už ve sci-fi nebo fantasy kulisách) jsou dodnes populární a jejich původním předobrazem se staly hlavně deskové hry na hrdiny ve stylu Dračího doupěte. Herní zpracování si zprvu vystačilo s grafickým vyobrazením pomocí ASCII znaků – typickým příkladem je dodnes hrané Rogue, jehož největší síla spočívá v náhodně generovaném prostředí – ale postupem času si i tento žánr prošel klasickou genezí od jednoduchých pixelových vyobrazení, přes nádherné zdigitalizované kresby až do dnešní moderní 3D grafiky.

Jednou z prvních známějších sérií tohoto žánru se stala série Ultima, která nezapřela obrovskou inspiraci v díle J. R. R. Tolkiena – autora Pána prstenů. Série se rozrostla na úctyhodných devět dílů, přičemž se postupně vyvíjely její mechanismy a zapojovaly se nové, do té doby nevídané, prvky. Ultima začala klást důraz na příběh a rozhovory, důkladně rozpracovávala bojový systém založený na pravidlech Dungeons&Dragons a vše vyvrcholilo přeměnou série v první masivně úspěšné MMORPG (online hru více hráčů) – Ultimu Online – předchůdkyni dnešního World of Warcraft nebo nedávno spuštěného Star Wars: The Old Republic.

Významných titulů tohoto žánru se však dají jmenovat tuny a ke každému se váže spousta vzpomínek a hlavně herní historie: ať už je to mnohými opěvovaná série The Elder Scrolls vynikající zejména v rozsáhlosti herního světa a možnosti ho jakkoliv ovlivnit, nebo starší a průkopnické Might & Magic, legendární akční RPG Diablo, postapokalyptický Fallout, zajímavé Neverwinter Nights, příběhové Baldur’s Gate, filmové sci-fi dnešní doby Mass Effect a mnoho dalších. Jedno se však žánru RPG a každému významnému jménu odpárat nedá – pokaždé vás zanese do jiného světa (a dokonce i licencovaného, viz hry podle Pána prstenů, Star Treku, Star Wars a dalších), kde si budete hrát na hrdinu podle předem stanovených pravidel a vždy vyjdete jiný, než předtím.

Naše nabídka produktů zahrnuje:

World of Warcraft, Star Wars, Star Trek, The Lord of the Rings

 

Mohlo by vás také zajímat:

Akční a dobrodružné filmy >>

Fantasy >>

Sci-fi >>

Horror >>

 

Zpět na hry >>JOIN US